Szinte bármelyik korosztályt nézzük, akad egy közös pont: a legtöbb ember nem alszik eleget. Ennek a jelenlegi helyzetben a bezártság, a pandémiás stressz és szorongás is lehet az oka, vagy az, hogy a home office és home school miatt felborult az alvási rutin. Nem is meglepő, ha most még a korábbinál is több embert foglalkoztat a kérdés: mennyit kellene aludnunk valójában?
Hallani sem akarnak többé pszichiáterekről azok a fiatalok, akiket kényszerrel kezeltek pszichiátriai osztályokon – derült ki egy friss tanulmányból. Jó kérdés, hogy vajon hogyan tekinthető gyógyításnak az, amitől hanyatt-homlok menekülnek az emberek, akik megtapasztalták.
Az alvás kritikus fontosságú a fizikai egészségünk és az immunrendszerünk hatékony működése szempontjából. Ha eleget és megfelelő minőségben pihenünk, az egyúttal nagyban hozzájárul érzelmi egészségünkhöz is, így nagyobb eséllyel kerülhetjük el a stresszt, a depressziót és a szorongást.
A cukorbetegség nem csak hazánkban, hanem a fejlett országokban is lassan népbetegséggé válik. Ma már az orvostudomány ismeri az 1-es, vagyis veleszületett cukorbetegséget és a 2-es típusú, szerzett diabéteszt. Emellett külön diagnózist állítanak fel inzulinrezisztencia esetén is. Ez a 2-es típusú cukorbetegség előszobája.
A megfelelő higiéniához nem csak a felületek ragyogása és fertőtlenített volta járul hozzá, hanem a helyiségek megfelelő felszereltsége is. Amennyiben meglátogatsz egy nyilvános mosdót, legyen az egy étterem, egy uszoda vagy egy szociális intézmény mosdója, kellemes élménnyel szeretnél távozni onnan.
Jelentősen gyarapodott a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége GYERE® – Gyermekek Egészsége Programjában résztvevő iskolások tudása Diósgyőrben – ez derült ki az ott élő ötödikesek körében elvégzett tudásszint-felmérésből. A Nestlé kizárólagos támogatásával megvalósult program a gyerekek tápláltsági állapotában még nem hozott gyökeres változást, ehhez több időre van szükség.
Fejsérülése volt, mégis pszichiátrián kezelték évekig azt a Fejér megyei férfit, aki ma már egy idősek otthonában kénytelen tölteni hátralévő napjait – önálló életvitelre nem lesz képes többé. Az egyéves késéssel elvégzett vizsgálat után is indokolatlanul tovább adagolt pszichiátriai szerek és a tényleges kezelés hiánya drámai módon törték derékba a fiatal férfi életét. Az ügyben nemrég rendőrségi nyomozásindult.
A koronavírus (COVID-19) járvány az élet minden területén érezteti hatását, éppen ezért még időszerűbb a figyelemfelhívás, hogy ne hanyagoljuk el egészségüket. A szűrővizsgálatokon való részvétel, az önvizsgálat, az orvos-beteg találkozók betartása különösen fontos a mellrák esetében, hiszen ez a nők körében leggyakrabban előforduló daganatos megbetegedés és vezető halálok a világon .
Már több mint 30 műtéten van túl Magyarországon a Nyugat-Európában is újdonságnak számító, speciális robot, amivel minden eddiginél pontosabban lehet végrehajtani a térdprotézisek beültetését – tudtuk meg Dr. Domán István Ph.D. csípő- és térdprotézis specialistától, aki jelenleg a technológia egyedüli hazai alkalmazója.
Évek óta teljes ellátásra szorul az a férfi, akinek egy nap rossz helyre adták be a szokásos havi antipszichotikum-injekcióját – ekkor már évtizedek óta állt pszichiátriai kezelés alatt. A sorsfordító napon még saját autójával ment a kórházba, az eset óta viszont már saját magáról sem tud gondoskodni.
Az izomhúzódás tüneteivel sajnos már a legtöbben találkoztunk életünkben. Azok, akik mozgásszegény életmódot folytatnak, számukra kifejezetten fontos, hogy tisztán lássanak a témában, vagyis ismerjék a tüneteit és kezelési módjait. A következő cikkben körbejárjuk a témát és néhány, az izomhúzódásra alkalmas gyógyszerkészítménnyel is találkozhatsz. Lássuk, mit érdemes tudnod!
Az elhízás egészségügyi kockázatairól nagyon sokat hallunk, az alultápláltság veszélyeiről szinte alig. Pedig az alultáplált belgyógyászati betegeknél – egy friss svájci kutatás szerint – 20%-kal csökkenthető a halálozási arány táplálkozásterápiával.
Nem hogy nem segített édesanyján a pszichiátriai ellátás, hét év kezelés után öngyilkos lett, írta a nő lánya, aki egy internetes fórumon osztotta meg édesanyja szívszorító történetét. A dél-dunántúli nő mentális nehézségei miatt került pszichiáterhez, de segítség helyett állapota egyre csak romlott, egészen a végzetes napig. Az eset ismét csak felhívja a figyelmet a jelenlegi pszichiátriai kezelések hatástalanságára, illetve veszélyeire, véli egy emberjogi szervezet hazai csoportja, különösképpen a február 11-i, közelmúltbeli betegek világnapja alkalmából.
Az illatosított fürdő elterjedt volt a Közel-Kelettől Japánig, eredete az ókori Egyiptomig követhető. Ugyanakkor a kereszténység elterjedésével teljesen eltűnt a középkori Európából. A női higiéniát érintő tabuk csak a 19. századra gyengülnek meg – az illatszergyártók legnagyobb örömére, akik új elvárásokat honosítanak meg.
Veled is előfordult már, hogy meg kellett válnod egy vagy több fogadtól? Ilyenkor azonnal számtalan kérdés felmerül benned, és leginkább az foglalkoztat, mikor lesz új fog a régi helyén. Vagy arra gondolsz, hány alkalmat vesz igénybe ez a procedúra, mennyire lesz fájdalmas és költséges?
Egy friss tanulmány megdöbbentő adatokat tárt fel arról, mekkora a baj a receptre felírt antidepresszánsok terén: függővé vált pszichiátriai kezeltekóriási tömegei kényszerülnek online közösségektől segítséget kérni a tengerentúlon, amikor függőségükkel az ellátórendszer magukra hagyja őket.
A túlzásba vitt szoláriumozásnak, akárcsak a túlzásba vitt napozásnak több káros hatása is van a bőrre. Aki nem hiszi, rengeteget olvashat erről az interneten, hiszen az ilyen cikkekkel Dunát lehetne rekeszteni. Azokból az írásokból viszont már jóval kevesebb akad, amiben kifejtik, hogy a mértékletes szolizásnak milyen pozitív hatásai vannak, ezért mi most górcső alá vesszük ezeket!
Így a tél közepén egyre többen érezzük az éltető napfény és az abból nyerhető D-vitamin hiányát. Ez leginkább az immunrendszerünk védekezőképességének a lanyhulásában mutatkozik meg, azaz fogékonyabbak leszünk a különféle vírusos fertőzésekre. Mi a megoldás?
A mielőbbi gyógyulás érdekében érdemes mindent bevetni, hiszen egyrészt nagyon kellemetlen és sok esetben embert próbáló dolog különféle betegségekkel hosszú távon együtt élni, másrészt, ha nem kezeljük időben a bajokat, sokkal nagyobb problémához is vezethetnek. Szerencsére az orvostudomány folyamatosan fejlődik, ennek köszönhetően pedig egyre több valóban hatékony módszer jön létre a betegségek kezelésére. Ilyen többek közt a BEMER terápia is, amivel hatékonyan gyógyíthatóak a különféle problémák.
Számos pszichiáter véleménye szerint az emberi lélek – s így gondolataink, érzelmeink is – nem mások, mint a fejünkben lévő kocsonyás anyag működésének termékei. Vajon jó ötlet-e, különösen most, a pandémia idején, olyan emberekre bízni mentális egészségünket, akik az ember lelki működését puszta kémiai reakciók végtermékének tartják? Segít-e ez a hozzáállás a társadalomnak talpra állni, vagy csak a süllyesztő felé viszi?